Cnc tezgah ile üniversal tezgah, Borwerk, Freze, İşleme Merkezi, Matkap, Planya ve Özel amaçlı olarak İşletmelerde kulanılmakta bulunan takım tezgahları ortam şartları ve birçok değişken nedenlere bağlı olarak değişebilecek sürelerde yıpranır ve tezgahı hareket ettiren ana sütunlarda aşınmalar oluşmaktadır.

Bilhassa bu yıpranmalar tezgahların çok sık kullanıldıkları kısa mesafelerde oluşur. Oluşan bu aşınmalar neticesinde, üretici firmanın vermiş olduğu tolerans değerlerinden her geçen gün daha da uzaklaşılır ve sonunda tezgahtan istenilen ölçü değerleri alınamamaya başlar.

Yıpranmış olan bu  tezgahlardan ilk günkü tolerans değerlerini tekrar elde etmek mümkündür. Bunun için tezgahtaki birbiri üzerinde çalışan tüm kızakların taşlanarak, açılarında ve toleranslarında çok hassas bir şekilde birbirlerine alıştırılması gerekmektedir.

 

Servis hizmetlerimizde bu işlemleri yaparken, tezgahın en küçük cıvatasından kasnağına, dişlisinden elektrik aksamına kadar, kısaca her parçasını gözden geçiriyor, gerekliyse değiştiriyor, kullanılabilecekse tekrar kullanıyoruz.

İhtiyaç halinde talep edilmesi durumunda orijinal renginde veya istenilen renkte tezgah komple boyanmaktadır.